Timur, szczeniak bez przyszłości? Pomóżcie maluchowi stanąć na łapki!!!

Mamy

980.00 zł

pies
potrzebujemy

3500.00 zł

Darczyńcy: 19

Koniec zbiórki: 28.10.2019

Timur trafił do domu Pana Jerzego jako szczeniak i to tylko na tzw. dom tymczasowy. Uratowany jako jeden z 9 szczeniaków przez wolontariuszy pewnej maleńkiej fundacji, dzięki domowi tymczasowemu miał uniknąć losu szczeniaka schroniskowego.

Timur2

Maluszek szybko się zaaklimatyzował w nowym otoczeniu i rozpoczęło się poszukiwanie dla niego domu stałego. Jednak zanim w ogóle ktokolwiek się zgłosił, nowi opiekunowie zauważyli, że psiak kuleje. Raz mocniej, raz słabiej, ale jednak...

Tak bardzo to zaniepokoiło opiekunów, że szybko udali się do weterynarza. Niestety diagnoza nie napawała optymizmem. Wykonane prześwietlenie RTG nie pozostawiło złudzeń: widoczne poszerzenie szpary stawowej stawu ramienno-łokciowego; widoczny uskok pomiędzy doogonową krawędzią kości promieniowej i wcięciem półksiężycowatym kości łokciowej.

OPIS LEKARSKI TIMURA >>TUTAJ<<

 

TimurekTimur, aby mógł normalnie funkcjonować wymaga operacji, polegającej na: przecięciu kości łokciowej, która przestała rosnąć zbyt wcześnie i blokuje rosnącą nadal kość promieniową, powodując jej wygięcie. Operacja ma na celu umożliwienie dalszego wzrostu i wyprostowanie zdrowej kości.. Konieczne są dwie operacje. Pierwszą Timur ma już za sobą, po wygojeniu, za kilka tygodni, czeka go operacja drugiej łapki.

 Nie można tego odwlekać bo Timur rośnie, rozwija się, a każdy dzień zwłoki powoduje nieodwracalne konsekwencje. Timur nigdy już nie będzie w pełni sprawnym pieskiem, ale i tak może jeszcze cieszyć się życiem! Jeśli mu pomożecie... Niestety koszt jednej operacji to aż 1500-1600 zł...

Ponieważ fundacji, skąd pochodzi Timur, nie stać na taki wydatek, Pan Jerzy wraz z rodziną postanowili adoptować Timura i pomóc mu na własną rękę. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ opiekun utrzymuje się z renty inwalidzkiej i ma na utrzymaniu córkę w klasie maturalnej. Jednak oboje niezwykle pokochali maluszka i chcą za wszelką cenę dać mu szansę na nowe życie. 

Aktualizacja 13.09.2019

Timur3Timur po operacji łapki czuje się świetnie. Jest bardzo dzielnym pacjentem, który wytrwale znosi zmiany oaptrunków i wizyty kontrole. Z niepokojem patrzymy jednak na licznik zbiórki, bo nie zebraliśmy jeszcze potrzebnej kwoty by zapłacić za pierwszą operację, a co dopiero myśleć o drugiej, która nieubłaganie się zbliża...

Walczymy o sprawność tego radosnego malucha i bardzo liczymy na wasze wsparcie! W imieniu Pana Jerzego i jego córki bardzo dziękujemy za każdą złotówkę, która wpływa na zbiórkę psiaka. To naprawdę cudowna, kochająca się rodzina, która walczy o Timura z całych sił. Sami nie dadzą rady, dlatego bardzo prosimy- pomóżcie im w tym! 

 

NASZ CEL: 3500 ZŁ

INFORMACJA DLA DARCZYŃCÓW

Darczyńcy

 • sobota
  14 września
  Natalia wpłacił/a 21 zł
 • sobota
  14 września
  Donator anonimowy wpłacił/a 30 zł
 • sobota
  14 września
  Donator anonimowy wpłacił/a 150 zł
 • czwartek
  12 września
  Donator anonimowy wpłacił/a 15 zł
 • czwartek
  05 września
  Donator anonimowy wpłacił/a 50 zł
Brak Raportu
Mamy

980.00 zł

potrzebujemy

3500.00 zł

Darczyńcy: 19

Koniec zbiórki: 28.10.2019

Pomagaj regularnie - to proste!

 • img

  Ustaw płatności cykliczne

  Nawet niewielka kwota wpłacana regularnie bardzo nam pomoże.

 • strzałka
 • img
  logo

  Podepnij kartę kredytową lub konto PayPal

 • strzałka
 • img

  Udostępniaj

  Zachęcaj innych do działania!

[{"amount":"761070.56"}] [{"count":"457"}]

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.